fot. twitter.com/Agenzia_Ansa

Z 240 ton piasku zbudowano szopkę w Asyżu

Z 240 ton piasku zbudowano szopkę na placu niedaleko bazyliki świętego Franciszka w Asyżu we Włoszech. Jest ona darem nadmorskiej miejscowości Jesolo koło Wenecji, gdzie pracują artyści specjalizujący się w budowie bożonarodzeniowych żłobków z tego materiału.

Tegoroczna szopka w Asyżu ma wyjątkową wymowę i znaczenie, bo mija 800 lat od powstania pierwszej z inicjatywy świętego Franciszka w Greccio, położonym na zboczu góry w prowincji Rieti. Znajduje się tam jego klasztor-pustelnia.

Sugestywna rzeźba z piasku – dar władz Jesolo, jest dziełem trzech artystów: Davida Ducharme’a, Susanne Ruseler i Ilii Filimontsewa.

Oficjalna inauguracja szopki odbędzie się 8 grudnia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl