źródło: https://pila.policja.gov.pl/

Lubuskie: Dwoje młodych ludzi z zarzutami uszkodzenia szopki bożonarodzeniowej

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o uszkodzenie figur szopki bożonarodzeniowej ustawionej w centrum Jasienia (Lubuskie). 22-latka i 24-latek usłyszeli kilka zarzutów. Grozi im do pięciu lat więzienia – poinformowała Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Mieszkańcy powiatu żarskiego usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, kradzieży pastorału oraz obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej. Oboje zostali objęci policyjnym dozorem.

Informacja o uszkodzeniu szopki bożonarodzeniowej ustawionej w Jasieniu policja przyjęła 8 stycznia br.

Figura Matki Boskiej miała odłamane dłonie, figurze przedstawiającej św. Józefa w dłonie wetknięto butelkę po piwie, uszkodzona została również figura wielbłąda oraz skradziono pastorał. Wartość strat wstępnie oszacowano na co najmniej 5 tys. zł.

Policjanci z komisariatu w Lubsku, jeszcze w dniu przyjęcia zgłoszenia, ustalili i zatrzymali podejrzanych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do dewastacji szopki doszło dzień wcześniej, czyli 7 stycznia br.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl