Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową 2022

Fundacja Małych Stópek wraz z Sekretariatem ds. Apostolstwa księży pallotynów organizuje konkurs plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa”. Inicjatywa jest skierowana do dzieci i młodzieży klas 1-8 szkoły podstawowej. Ostateczny termin zgłoszeń mija 14 grudnia.

Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, integracja międzypokoleniowa oraz promowanie kultury chrześcijańskiej.

– Zapraszamy do przepięknego konkursu plastycznego wykonania szopek Bożonarodzeniowych. Wykonania przez dzieci, ale wiemy, że dzieciom będą towarzyszyć dorośli, a więc konkurs ma charakter rodzinny. To będą szopki wykonane przez dzieci, ale także dla dzieci. Najpiękniejsze zostaną zawiezione do Domów Samotnej Matki w całej Polsce. Już niedługo w te szopki będą wpatrywali się najmłodsi poszukując malutkiego Jezusa, który narodził się w szopie betlejemskiej – podkreśla ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Do wyboru są dwie formy wykonania prac: forma plastyczna płaska oraz praca przestrzenna (modele). W akcji mogą wziąć udział dzieci i młodzież z terenu całej Polski w dwóch kategoriach: klasy 1–4 oraz 5–8 szkół podstawowych. Główną nagrodą w każdej z kategorii jest zestaw artystyczny o dużej wartości.

– Mamy nadzieję, że zestawy rozpalą jeszcze większy zapał artystyczny wśród laureatów. Za drugie i trzecie miejsca przekażemy bony podarunkowe do sklepu plastycznego o wartości kolejno 500 i 300 złotych. Dodatkowo dołączmy dla wszystkich laureatów oraz ośmiu wyróżnionych osób grę planszową „Królestwo” – zaznacza Adrian Perec, grafik komputerowy współpracujący z Fundacją Małych Stópek.

Prace należy dostarczyć do siedziby Fundacji Małych Stópek osobiście bądź kurierem (ul. Świętego Ducha 9, 70-205 Szczecin) do 14 grudnia.

– Konkurs został objęty w tym roku honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie, dlatego też, aby uczestniczyć w inicjatywie, należy zainteresować się, czy szkoła organizuje taki konkurs. Zachęcamy wychowawców, nauczycieli, pedagogów, katechetów, księży proboszczów, dyrektorów do uczestniczenia w konkursie na szopkę Bożonarodzeniową – wskazuje ks. Marek Brożyna SAC.

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową do konkursu można pobrać [tutaj]. Ogłoszenie wyników odbędzie się 9 stycznia 2023 roku.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl