fot. https://twitter.com/Ania93607644

Druga edycja Konkursu Recytatorskiego „Słowem-Polska”

Rozpoczęła się druga edycja Konkursu Recytatorskiego „Słowem-Polska” organizowanego przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jest on skierowany do uczniów szkół polonijnych i polskich za granicą.

Konkurs Recytatorski „Słowem-Polska” ma za zadanie wzmocnić poczucie tożsamości narodowej wśród polskich dzieci i młodzieży poprzez pielęgnowanie mowy polskiej oraz obcowanie z polską literaturą. [czytaj więcej] 

– Jestem pełna podziwu dla wszystkich prezentacji recytatorskich nadesłanych podczas pierwszej odsłony konkursu. Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście wszechstronnie utalentowani. Niezależnie od reprezentowanej grupy wiekowej oraz kraju pochodzenia, wasze interpretacje utworów bawiły, wzruszały, ale także ukazywały kreatywność i bogactwo pomysłów – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza dama wyraziła wdzięczność nauczycielom za zaangażowanie w przeprowadzenie etapu szkolnego pierwszej edycji konkursu w czasie pandemii.

– Wiem, że było to duże wyzwanie, tym bardziej to doceniam. Jednocześnie proszę o zachęcenie uczniów do uczestnictwa w tegorocznej odsłonie konkursu. Wierzę, że wybrani autorzy drugiej edycji (są to: Adam Asnyk, Władysław Bełza, Maria Konopnicka i Bolesław Leśmian) będą dla uczniów inspiracją i zachęcą ich wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim „Słowem-Polska” – mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Talenty recytatorskie w formie nagrań wideo mogą prezentować dzieci i młodzież w trzech grupach wiekowych: 7-9 lat, 10-13 lat i 14-19 lat. Konkurs potrwa do czerwca 2022 roku.

TV Trwam News

drukuj