fot. https://twitter.com/RzecznikMSP

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Prawo dla przedsiębiorców”

W Poznaniu we wtorek rozpoczęła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Prawo dla przedsiębiorców”. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest wsparcie państwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorców.

Podczas konferencji podjęty zostanie temat „pomocy kryzysowej”, jaka była udzielana w związku z pandemią COVID-19 oraz „pomocy na rozwój”, którą przedsiębiorcy będą mogli uzyskać ze wsparcia z Krajowego Planu Odbudowy czy funduszy unijnych.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz, mówi, że konferencja ma pokazać, jak po lockdownie wygląda przedsiębiorczość w Polsce oraz które instrumenty zaproponowane przez rząd były skuteczne, a które nie.

– Chodzi o to, żeby można było wyciągnąć wnioski na przyszłość. Poszły przeogromne pieniądze, rząd mówi o sumie 240 mld zł – to jest 25 tys. zł na każdą czteroosobową polską rodzinę. Miejsca pracy udało się uratować, dzięki czemu mieliśmy najniższe bezrobocie wśród krajów Unii Europejskiej. To dobre skutki, ale przypatrzymy się, czy pieniądze były dobrze kierowane, czy zasady ustalone przez rząd były optymalne. Dyskusja ma doprowadzić do tego, żeby na przyszłość instrumenty stosowane przez rząd były najbardziej optymalne i przynosiły korzyści pracownikom oraz ochronę przedsiębiorcom – zaznacza Adam Abramowicz.

Cykl ogólnopolskich konferencji pod hasłem „Prawo dla przedsiębiorców” to wspólna inicjatywa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Tegoroczna konferencja rozpoczęła się o godz. 9.30 i zakończy po godz. 16.00. Prowadzona jest w formie hybrydowej.

RIRM

drukuj