KEP zachęca do udziału w niedzielnych wyborach

Uczestnictwo w życiu publicznym jest obowiązkiem moralnym każdej osoby wierzącej – przypominają polscy księża biskupi i zachęcają wszystkich do uczestnictwa w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Specjalny komunikat konferencji episkopatu Polski był odczytywany we wszystkich kościołach w Polsce.

„Ojciec Święty Franciszek w adhortacji <<Evangelii Gaudium>> przypomina, że <<odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym>>. A zatem każdy obywatel – w szczególności wierzący – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych” – czytamy w komunikacie.

Ks. kadr. Stanisław Dziwisz przypomniał o odpowiedzialności w podejmowaniu wyboru.

– Kościół głosem biskupów zachęca, aby w nadchodzących wyborach w sposób odpowiedzialny oddać głos na tych, którzy będą bronić życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz będą ustanawiać prawa zgodne z prawem naturalnym wyrażającym się w Bożych przykazaniach – zaznaczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Ks. Kardynał podkreślił też, że Polska potrzebuje dziś ludzi, którzy będą się wzorować na św. Janie Pawle II.

– Nie lękajcie się! Stawiajcie na Chrystusa. Nie bójcie się tych, którzy budują swoją pozycję na walce z Kościołem. Nie przejmujcie się straszeniem, że poszanowanie prawa Bożego jest odbieraniem wolności człowieka. Bóg szanuje wolność człowieka, bo nie stworzył go niewolnikiem, lecz stworzył go na swój obraz i podobieństwo – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

TV Trwam News/RIRM

drukuj