fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Dziękczynna Procesja Różańcowa

Ulicami Warszawy przeszła Dziękczynna Procesja Różańcowa. Wierni dziękowali za Cud nad Wisłą w 1920 roku, a także prosili o wolność dla Kościoła i Narodu. Jednocześnie rozpoczęła się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Łaskawej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

Procesję różańcową poprzedziła Msza św. w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego. Następnie wierni ulicami stolicy przeszli przed Katedrę Polową Wojska Polskiego. Na zakończenie procesji Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Piotr Jarecki, warszawski biskup pomocniczy. Duchowny podkreślił moc modlitwy i Ewangelii.

– „Cud nad Wisłą” uczy nas o mocy modlitwy. W Kościołach i na wielu warszawskich placach organizowano wówczas publiczne modlitwy. Obok wstawiennictwa i opieki Matki Bożej przywoływano wstawiennictwa świętych: bł. Władysława z Gielniowa i św. Andrzeja Boboli. Ta uroczystość w obecności Matki Bożej, rozważana w kontekście „Cudu nad Wisłą”, utwierdza nas, że jako chrześcijanie powinniśmy być ludźmi modlitwy – podkreślił biskup pomocniczy Warszawy.

Ks. bp Piotr Jarecki dokonał przed kopią obrazu Matki Bożej Łaskawej Aktu Zawierzenia Narodu i Polski. Procesja była kolejnym zrywem modlitewnym w intencji dziękczynnej, pokutnej i błagalnej jako Inicjatywa Zjednoczeni 2022.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl