fot. redemptor.pl

Dzień modlitw o beatyfikację Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

Przypada dziś kolejny dzień modlitw o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego, redemptorysty. W kościołach i we wspólnotach odmawiane są specjalne modlitwy.

O. Bernard Łubieński to jeden z najwybitniejszych misjonarzy i rekolekcjonistów pracujących w Polsce na przełomie XIX i XX w., a także gorliwy krzewiciel kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6 marca 2018 r. papież Franciszek promulgował dekret Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych o uznaniu heroiczności cnót o. Bernarda, a tym samym został mu przyznany tytuł Czcigodnego Sługi Bożego. [czytaj więcej]

Do ukończenia procesu beatyfikacyjnego konieczne jest stwierdzenie przynajmniej jednego cudu dokonanego przez Boga za przyczyną sługi Bożego.

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

Boże, który Sługę Twego, Bernarda, obdarzyłeś apostolskim zapałem i mocą ducha w niesieniu krzyża, spraw prosimy, aby ten, który dla prowadzenia ludzi do Królestwa Prawdy i Miłości oddał całe swoje życie, doznawał czci świętych wśród wiernych Twojego Kościoła i był naszym orędownikiem u Ciebie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

RIRM

drukuj