fot. Archidiecezja Walencji (AVAN)

Kościół modli się za Kubę. Lewica nie potępiła represji rządu, wręcz przeciwnie 

Kościół w Hiszpanii modli się za Kubę i Kubańczyków. „Wiedzcie, że jesteśmy z Wami”, zapewnił ks. kard. Antonio Cañizares podczas Mszy św., którą odprawił w bazylice Matki Bożej „Desamparados” w Walencji. W regionie mieszka ok. 5 tys. Kubańczyków.

„Wiedzcie, że jesteśmy z Wami. Wasze cierpienie odczuwamy jako nasze, tutaj w Hiszpanii kochamy Was, choć niektórzy nie chcą mówić o powadze sytuacji w Waszym kraju (…). Niech Bóg, który jest z Kubą, da jej wolność i pokój” – powiedział w homilii ks. kard. Antonio Cañizares.

Ks. Olbier Hernández, Kubańczyk i odpowiedzialny za duszpasterstwo imigrantów w archidiecezji Walencji, jest zaniepokojony sytuacją.

„Są kapłani i klerycy, którzy zostali uwięzieni lub zaginęli. Naród bardzo cierpi, a rząd nie chce przyjąć pomocy humanitarnej” – mówił duszpasterz.

Kubańczycy, którzy mieszkają w regionie Walencji mają nadzieję, że w kraju nastąpi wreszcie zmiana.

„Takich manifestacji nie było od lat 90. Ludzie są zmęczeni panującym głodem” – podkreślił ks. Olbier Hernández, który prosi o modlitwę w intencji wolność narodu kubańskiego.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl