Hiszpania: liczba nielegalnych imigrantów zwiększyła się o 300 procent

Liczba nielegalnych imigrantów przybywających do Hiszpanii zwiększyła się w ostatnim roku o 300 procent – informuje Andaluzyjskie Stowarzyszenie na rzecz Praw Człowieka. Do brzegów tego kraju w roku 2017 przybiło łącznie ponad 22 tysiące osób.

Afryka Subsaharyjska, Maroko i Algieria – obywatele tych państw dominowali pośród migrantów docierających do Hiszpanii drogą morską oraz poprzez ogrodzenia graniczne w ostatnim roku.

Władze Andaluzyjskiego Stowarzyszenia na rzecz Praw Człowieka poinformowały, że w ubiegłym roku do Hiszpanii przypłynęło ponad 14 tysięcy osób więcej niż w 2016 roku.

W tym czasie życie straciło około 250 migrantów.  Do ich śmierci przyczynił się głównie słaby stan łodzi oraz przeładowanie jednostek, którymi podróżowali. Droga morska to jednak nie jedyny sposób, z jakiego korzystają migranci. Wielu z nich podróżuje drogą lądową i podejmuje próby wtargnięcia przez kilkumetrowe ogrodzenia ustawione na granicy marokańsko-hiszpańskiej.

Oczekuje się, że liczba osób próbujących dotrzeć na teren Półwyspu Iberyjskiego w tym roku drastycznie wzrośnie w porównaniu z rokiem poprzednim.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl