Dzieci modlą się na różańcu o pokój na świecie

„Milion dzieci modli się na różańcu” – to tytuł międzynarodowej akcji modlitewnej, która odbędzie się już w najbliższą środę. Jej uczestnicy pomodlą się o pokój na świecie.

Akcja została zapoczątkowana w 2005 r w Wenezueli. Odnosi się ona do słów św. o. Pio, który powiedział, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, co roku włącza się w inicjatywę. Do współpracy zachęca też m.in. katechetów i rodziców.

Mimo, że Polska nie jest w stanie wojny, to modlitwa o pokój jest wciąż konieczna – podkreśla ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Ci najbardziej niewinni, czyli dzieci proszą Boga o pokój, o to co jest najbardziej potrzebne do normalnego funkcjonowania. Jeżeli mamy pokój, to mamy możliwość swobodnego wyznawania wiary, mamy też możliwość normalnego życia. Zachęcamy dzieci zwłaszcza w tym miesiącu październiku, gdzie modlitwa różańcowa jest nam wszystkim bardzo bliska objęcie różańcem całego świata. To, że nasz kontynent od 70 lat jest wolny od wojny nie znaczy, że to jest nam dane raz na zawsze. Musimy prosić Boga żebyśmy też mieli możliwość życia w pokoju i ten pokój wypraszali dla wszystkich innych na świecie – akcentuje ks. prof. Waldemar Cisło.

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie została założona w 1947 r. Posiada 20 pododdziałów na całym świecie i zajmuje się m.in.: pomocą dla prześladowanych chrześcijan. Międzynarodowa akcja modlitewna „Milion dzieci modli się na różańcu”, do której zachęca, odbędzie się w środę.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl