fot. PAP/DPA

Ks. abp S. Gądecki: Głównym narzędziem walki, jakim dysponują ludzie wierzący, jest broń duchowa

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, wygłosił we wtorek orędzie w związku rozpoczynającym się Wielkim Postem oraz obchodzonym dziś, w Środę Popielcową, dniem postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie. Episkopat poprosił o włączenie się w modlitwę wszystkich wiernych oraz o wsparcie materialne dla ofiar rosyjskiej inwazji.

Agresja Rosji na Ukrainę uświadamia nam wyraźnie, że na świecie oprócz wojny materialnej toczy się w tym samym czasie walka duchowa – powiedział w orędziu przewodniczący KEP, ks. abp Stanisław Gądecki.

– Walka, która przyjmuje konkretne kształty, w której uczestniczą konkretni ludzie. Głównym narzędziem walki, jakim dysponują ludzie wierzący, jest broń duchowa. Ten rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem – czytamy w Ewangelii świętego Mateusza. Z tego też powodu, odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, apeluję, abyśmy jako ludzie wierzący ofiarowali post i modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie – podkreślił ks. abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący KEP zaapelował również o zorganizowanie w Środę Popielcową zbiórki do puszek po każdej Mszy św. na pomoc osobom dotkniętym wojną na Ukrainie.

Ks. abp Stanisław Gądecki podziękował wszystkim Polakom, którzy włączyli się w pomoc uchodźcom wojennym, w tym władzom rządowym, samorządowym i służbom.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl