Rozpoczęła się Lednica Dziecka

Na Polach Lednickich rozpoczęła się Lednica Dziecka, czyli spotkanie dla najmłodszych przyjaciół i ich rodziców. Uroczystość, pod przewodnictwem nowych duszpasterzy lednickich o. Macieja Soszyńskiego i Wojciecha Prusa, przebiegać będzie podobnie jak ubiegłotygodniowe spotkanie młodzieży pod hasłem „Amen”.

Pierwszym punktem programu jest Msza św., po której zaplanowano liczne atrakcje dla najmłodszych m.in. tańce i śpiewy oraz przedstawienie dotyczące Chrztu Polski. Spotkanie zakończy się przejściem przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia oraz pamiątkową fotografią.

Bartłomiej Dobrzyński, rzecznik prasowy Spotkań Lednickich podkreśla, że Lednica Dzieci to wydarzenie o mniejszej skali lecz równie piękne, jak spotkanie młodych

– Dolna granica wieku nie istnieje, górna też, ale przede wszystkim chodzi nam o dzieci, rodziny i małżeństwa, które wyrosły przy o. Janie Górze. Jest to oczywiście wydarzenie nieporównywalne skalą ze spotkaniem młodych, bardziej kameralne, trwające zdecydowanie krócej, natomiast tak samo piękne, szczególne i wyjątkowe. Możemy spojrzeć z jakim entuzjazmem, radością i prostotą serca dzieci reagują na to, co im proponujemy. To jest piękne, takie naturalne, bo w końcu każdy z nas jest Dzieckiem Bożym – mówi Bartłomiej Dobrzyński.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od roku 1997, a ich pomysłodawcą był zmarły w ubiegłym roku dominikanin o. Jan Góra. Z czasem, oprócz corocznego spotkania młodzieży, Wspólnota Lednica 2000 rozpoczęła organizację innych obchodów. Są to Lednica Dzieci, Lednica Seniora oraz Lednica Motocyklisty.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl