fot. PAP/Paweł Jaskółka

W sobotę Spotkanie Młodych Lednica 2000

Nie na Polach Lednickich, a przez internet – w taki sposób w tym roku odbędzie się 24 Spotkanie Młodych Lednica 2000. Termin spotkania się nie zmienił.  Tak jak wcześniej planowano, Lednica on-line odbędzie się 6 czerwca. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi TV Trwam. 

W tym roku w jednym terminie spotkają się wszystkie grupy, które w poprzednich latach miały osobne spotkania przy Bramie Rybie: młodzi, seniorzy, dzieci i motocykliści. Hasłem tegorocznej Lednicy są słowa: „Cały Twój”.

– I będziemy zastanawiać się, jak zawierzyć się Maryi, jak zawierzyć się Panu Bogu, idąc za Jej przykładem – powiedziała Dominika Chylewska, rzecznik prasowy Spotkania Młodych Lednica 2000.

Symbolem 24. Spotkania Młodych jest szkaplerz z wizerunkiem Matki Boskiej Lednickiej.

– Podczas spotkania te szkaplerze będą poświęcone i będziemy je sobie nawzajem nakładać wierząc w to, że ten symbol nie tylko nas ochroni – bo jest to jednak szkaplerz, jest on symbolem tego, że się powierzamy pod płaszcz Maryi – ale także, że nas połączy tak na odległość – zaznaczyła Sylwiana Hańczyc, koordynator Spotkania Młodych Lednica 2000.

Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczne spotkanie odbędzie się on-line. Transmisję będzie można oglądać dzięki TV Trwam.

– A więc warto zaprosić rodzinę. Warto zaprosić wszystkich do wspólnego pomieszczenia, przed komputer, przygotować się i przeżyć to spotkanie, żeby to nie było tylko oglądaniem. Ale, żeby to było faktycznie duchowym przeżyciem – podkreśliła rzecznik prasowy Spotkania Młodych Lednica 2000.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 roku.  Co roku gromadzą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Twórcą lednickich spotkań był zmarły w 2015 roku o. Jan Góra, dominikanin.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl