Spotkanie seniorów na Lednicy

Na Polach Lednickich odbyła się dziesiąta edycja Lednicy Seniora pod hasłem „W imię ojca”. Przesłanie modlitewnego spotkania seniorów nawiązywało do Spotkania Młodych Lednica 2000, które odbyło się w czerwcu. 

Uczestnicy spotkania wzięli udział w modlitwach, adoracji Najświętszego Sakramentu, tańcach i śpiewie oraz przeszli przez Bramę-Rybę, czyli stalową konstrukcję w kształcie ryby w symbolicznym geście wyboru Chrystusa. Eucharystii przewodniczył prymas senior ks. abp Henryk Muszyński.

Każde spotkanie wrześniowe ma swoje hasło, które jest takie samo jak hasło czerwcowego Ogólnopolskiego Spotkania Młodych nad Lednicą. Seniorzy otrzymują też te same, co młodzi symbole lednickie: pamiątkową łyżeczkę z napisem „Ty karmisz nas do syta” – symbolizuje ona „troskę i opiekę, jaką obdarza nas Ojciec – karmiciel rodziny” oraz książkę o św. Andrzeju Boboli.

„Dodatkowo siostry zakonne serwowały zupę rumfordzką, przygotowaną według przepisu błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Spotkanie zakończyło się przed wieczorem, inaczej niż spotkania młodych, które trwają do późnych godzin nocnych” – powiedział rzecznik Lednicy 2000 Franciszek Wołoch.

Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbyło się 2 czerwca i zgromadziło ponad 50 tysięcy młodych z Polski i Europy.

 

PAP/RIRM

drukuj