Na Pola Lednickie przybywają uczestnicy XXI Spotkania Młodych Lednica 2000

Na Polach Lednickich od godzin porannych gromadzą się pielgrzymi z całej Polski i zagranicy. Spotkaniu towarzyszy hasło: „Idź i Kochaj”. Organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu tysięcy młodych ludzi.

Otwarcie Pól Lednickich nastąpiło o godz. 8.00. Od godz. 9.00 pielgrzymi mogli skorzystać z sakramentu pokuty. Z kolei w południe zgromadzeni na Polach Lednickich odmówili modlitwę Anioł Pański.   

Jednym z symboli tegorocznego spotkania są puzzle, rozdawane wszystkim uczestnikom – mówi Natalia Graczyk, współorganizator Spotkania w Lednicy.

Puzzle lednickie są skonstruowane w ten sposób, że można je łączyć w dowolnej ilości. Dowolna ilość osób może się spotkać i je łączyć, ponieważ każdy ze sobą pasuje. Jednakże dwa puzzle w całości tworzą napis „Idź i kochaj”. Zatem jeden puzzel nie jest całością. Zapraszamy w tym roku do spotykania ludzi, żeby pójść w świat, iść i kochać – stąd właśnie ten puzzel. Jeden zostawiamy sobie, a drugi przekazujemy osobie, która nie jest oczywista, która nie jako pierwsza przyjdzie nam na myśl, ale komuś, kogo może zaniedbaliśmy, albo komuś, z kim mamy trudny kontakt – wskazuje Natalia Graczyk.

Spotkanie Młodych Lednica 2000 oficjalnie rozpocznie się o godz. 17.00. Centralnym punktem wydarzenia będzie Msza św. z udziałem prymasa Polski ks. abp. Wojciecha Polaka oraz metropolity poznańskiego, przewodniczącego KEP, ks. abp. Stanisława Gądeckiego. Pielgrzymi wysłuchają także przesłania, które do młodych skieruje papież Franciszek.

Ogólnopolskie Spotkania Młodych Lednica 2000 odbywają się od 1997 r. Ich twórcą był zmarły w grudniu 2015 r. dominikanin o. Jan Góra. Po jego śmierci opiekę duszpasterską nad Lednicą sprawuje o. Wojciech Prus.

RIRM

drukuj