fot. PAP/Paweł Jaskółka

23. Spotkanie Młodych Lednica 2000

Młodzi ludzie łączą się dziś w modlitwie i uwielbieniu na Polach Lednickich. W tym roku hasłem wydarzenia jest: „Wiesz, że Cię kocham”. 23. Spotkanie Młodych Lednica 2000 od godz. 14.00 można [oglądać] na żywo w internecie. Wybrane części transmituje także Telewizja Trwam.

W planie tegorocznej Lednicy przewidziano między innymi wspólną modlitwę, adorację oraz spotkania formacyjne. Młodzi na błoniach gromadzą się już od rana. Oficjalne otwarcie nastąpiło o godz. 17.00.

O 20.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. Tradycyjnie o północy uczestnicy „Lednicy” przejdą przez Bramę III Tysiąclecia.

Wszyscy uczestnicy spotkania młodych otrzymają lednickie symbole. Jednym z nich będzie przewodnik po rachunku sumienia „Poznaj moje serce. Lednicka droga do spowiedzi”. Kolejny symbol to pieczęć z wygrawerowanym na niej hasłem „Wiesz, że Cię kocham”.  Ojciec Wojciech Prus, duszpasterz Wspólnoty LEDNICA 2000, zwraca uwagę na hasło tegorocznego spotkania.

– Jan Paweł II mówi do nas fenomenalne zdanie: że człowiek jest mocniejszy niż jakiekolwiek trudne warunki wtedy, kiedy wie, że jest kochany i doświadcza tego całym sobą. Stąd zrodziło się nasze hasło: „Wiesz, że Cię kocham”. Wszyscy mówią: „Tak, tak, bo to Siewcy Lednicy zawsze to śpiewają. Jest ten dialog św. Piotra z Jezusem”, a my mówimy: „Tak, ale my w tym roku odwracamy i chcemy, żeby Jezus nam zaśpiewał <<Wiesz, że Cię kocham>>” – mówi o. Wojciech Prus.

Transmisje w [TV Trwam] będą nadawane w godzinach:

15:00 – 15:30;
17:00 – 18:00;
22:00 – 23:30.

Spotkania Młodych Lednica 2000 odbywają się od 1997 r. Ich inicjatorem był śp. ojciec Jan Góra, dominikanin.

RIRM

drukuj