PAP/Marek Zakrzewski

Trwa XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000

Wielkie święto radości, wspólnoty i modlitwy – na  Lednickich Polach trwa XXIII Spotkanie Młodych. Spotkanie tradycyjnie zwieńczy przejście przez bramę Bramę – trzeciego Tysiąclecia.

Wiesz, że Cię kocham” – to hasło tegorocznego spotkania młodych na Lednickich Polach.

– Jan Paweł powiedział: człowiek jest silniejszy aniżeli jakiekolwiek trudne warunki wtedy, gdy wie, że jest kochany – podkreślił duszpasterz Lednicy o. Wojciech Prus OP.

Gdzie tę miłość możemy odnaleźć?

– Jezus nam odpowiedział. Jezus powiedział: opowiem ci o spowiedzi i o Mszy Świętej. W tych dwóch sakramentach mówię Tobie: Wiesz, że Cię kocham – akcentował o. Mateusz Kosior OP,  duszpasterz Lednicy.

To jest główne przesłanie tegorocznego spotkania młodych.

– W tym roku chcemy szczególnie młodym ludziom powiedzieć o tym, jak bardzo są kochani przez Pana Boga i że mogą odnajdować jego miłość w sakramentach: Eucharystii i spowiedzi – mówiła Julia Chałasiak, rzecznik Spotkań Młodych Lednica 2000.

Na Lednicy odbyło się między innymi błogosławieństwo księży. Ale to nie księża udzielali błogosławieństwa, a młodzi ludzie modlili się nad księżmi o to, aby byli oni dobrymi spowiednikami.

– Chodzi o to, abyśmy się modlili za księży, żebyśmy się modlili za Kościół i przede wszystkim za naszych spowiedników – tłumaczyła współorganizator lednickich spotkań Milena Szymczak.

Kapłani goszczący na Polach Lednickich otrzymali białe stuły, zaś siostry zakonne – kaganki. Nie zapomniano też o młodzieży. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pieczęć i przewodnik po rachunku sumienia.

– Pieczęć jest przede wszystkim takim symbolem, który ma nam przypominać każdego dnia, że Bóg nas kocha, że mówi do nas słowa, które wybrzmiewają w haśle spotkania- „Wiesz, że Cię kocham”. Lednicki przewodnik po spowiedzi ma zaś zagwarantować to, że młodzież dobrze przygotuje się do tego sakramentu – wyjaśnił wolontariusz Spotkań Młodych Lednica 2000Adam Zemler

Pieśni i tańce to wizytówka każdej Lednicy. Wszystko po to, aby chwalić Pana Boga.

Zorganizowanie każdej Lednicy wymaga dziesiątek spotkań, wielu godzin poświęconych planowaniu i zaangażowania setek wolontariuszy.

– My spotkanie lednickie przygotowujemy cały rok. Tak naprawdę, gdy kończy się ono 1 czerwca, to już 2 czerwca już zaczynamy myśleć o następnym – zaznaczyła Julia Chałasiak.

Do tej pory we wszystkich Lednicach wzięło udział ponad dwa miliony osób. Pierwsze spotkanie odbyło się w 1997 roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl