[TYLKO U NAS] O. W. Prus OP: Pola Lednickie są już gotowe na przyjęcie pielgrzymów

Dzisiaj udało mi się przyjechać na Pola Lednickie i potwierdzam, że są już gotowe na przybycie pielgrzymów. Najbardziej odpowiednim momentem, aby dotrzeć na Lednicę jest  godzina 15.00, czyli czas Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy oczywiście wcześniej – powiedział w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja o. Wojciech Prus OP, duszpasterz wspólnoty Lednica.

Lednica jest już gotowa na przyjęcie pielgrzymów.

– Muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Dzisiaj udało mi się przyjechać na Pola Lednickie i potwierdzam, że są już gotowe na przyjęcie pielgrzymów. Każdego roku robi to na mnie zapierające dech w piersiach wrażenie. Jeszcze w sobotę – kiedy byłem na Polach  oprócz ryby nic nie było. Teraz wszystko jest pięknie przygotowane. Jeśli ktoś nie może się doczekać, już dziś mógłby przyjechać na Lednicę – żartował o. Wojciech Prus.

Ojciec Wojciech Prus zaprosił do uczestnictwa w spotkaniu na Polach Lednickich, przedstawiając w skrócie plan wydarzenia.

– Najbardziej odpowiedni moment, aby przybyć na Pola Lednickie to godzina 15.00, czyli czas Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadzą Siewcy Lednicy. Następnie o 16.30 ruszy procesja orłów – ukochana przez ojca Jana. Oficjalne rozpoczęcie spotkania nastąpi o godzinie 17.00. Pięknym momentem będzie założenie stuł przez kapłanów i klęknięcie wobec młodzieży zgromadzonej na polach Lednickich, aby pomodliła się za nas i nad nami. Punktem kulminacyjnym będzie Msza Święta, która rozpocznie się procesją księży o godzinie 20.00 – mówił duszpasterz wspólnoty Lednica.

Każdego roku uczestnicy spotkania na Lednicy otrzymują symbol spotkania. Zawsze jest to coś innego.

– W tym roku dla młodych przygotowaliśmy pieczęć, która jest wielkości dwuzłotowej monety, a na niej napis: „Wiesz, że Cię kocham”. Każdy otrzyma taką pieczęć miłości, którą będzie można nosić ze sobą, ale także odbić ją sobie po zamoczeniu w tuszu. Drugim symbolem będzie niewielka książeczka zatytułowana „Poznaj moje serce. Lednicka droga do spowiedzi”. Przygotowaliśmy rachunek sumienia, ale trochę inny niż zwykle, ponieważ nie będzie on w formie pytań, lecz tutaj mamy do czynienia bardziej z inspiracją. Ojciec Dominik, nasz współbrat, językiem młodych ludzi napisał najpierw wstępną medytację, a następnie o. Mateusz Kosior stworzył kroki ku spowiedzi. Mam nadzieję, że będzie to piękna pomoc w naszej drodze do konfesjonału – wskazał gość „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z o. Wojciechem Prusem w środowych „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj]

 

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl