„Wiesz, że Cię kocham” hasłem spotkania młodych Lednica 2000

Słowa „Wiesz, że Cię kocham” będą hasłem XXIII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Lednica 2000. Odbędzie się ono 1 czerwca.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 r. Gromadzą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Punktem kulminacyjnym i zwieńczeniem każdego spotkania jest przejście uczestników przez Bramę Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa. Twórcą spotkania był zmarły w grudniu 2015 r. dominikanin o. Jan Góra.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się 1 czerwca i będzie przebiegać pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”.

„Ojciec Jan W. Góra OP, założyciel i pierwszy duszpasterz Wspólnoty Lednica 2000, powtarzał często za św. Janem Pawłem II: >>Człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany<<. Ta myśl, którą postaramy się przekazać młodzieży podczas XXIII spotkania młodych Lednica 2000, jest streszczeniem gawędy świętego papieża do zgromadzonych przed krakowskim pałacem arcybiskupów w 1987 r. Ojciec Święty Jan Paweł II tak wołał wtedy do młodzieży: >>Musicie być mocniejsi niż warunki, w których przyszło Wam żyć<<„ – tłumaczyła PAP w piątek rzecznik prasowa wydarzenia Julia Chałasiak.

Dodała, że papież Jan Paweł II wskazywał wówczas „na Eucharystię jako siłę przebicia. Na ten sakrament, który dodawał siły wielu pokoleniom – również w jego młodzieńczych latach, w okresie drugiej wojny światowej”.

„Będziemy zatem starali się odkryć, że z sakramentów spowiedzi i eucharystii płynie dla nas siła do przezwyciężania trudności, z którymi musimy się mierzyć w codziennym życiu. 1 czerwca 2019 r. na Polach Lednickich spotkamy się pod hasłem >>Wiesz, że Cię kocham<<„ – podkreśliła Julia Chałasiak.

W ubiegłorocznym, XXII spotkaniu młodych Lednica 2000. wzięło udział około 85 tys. pielgrzymów. Jednym z gości wydarzenia był prezydent Andrzej Duda.

Poza organizowanymi od 1997 r. Ogólnopolskimi Spotkaniami Młodych Lednica 2000, na Polach Lednickich odbywają się także spotkania innych grup, w tym Lednica Dziecka, Lednica Seniora czy Lednica Motocyklisty.

Do tej pory spotkania młodych zgromadziły pod Bramą Rybą ponad 2 mln uczestników.

PAP/RIRM

drukuj