Młodzi na XVII Spotkaniu Młodych Lednica 2000

Pod hasłem „W imię Ojca” odbędzie się dziś XVII Spotkanie Młodych Lednica 2000. 

O godz. 21.40 transmisja z XVII Spotkanie Młodych Lednica 2000 w TV Trwam

Tegoroczne spotkanie młodych będzie poświęcone postaci ojca.

Chcemy ją pokazać w trzech wymiarach: Bóg jest naszym ojcem, każdy ma ojca i może nim być. To przypomnienie i wezwanie do uporządkowania relacji z ojcami, bez względu na to, czy żyją czy nie, czy mamy z nimi dobre czy złe stosunki – mówi rzecznik spotkań Franciszek Wołoch.

Organizator Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży na Polach Lednickich, o. Jan Góra mówi, że tegoroczne hasło spotkania będzie miało swoją kontynuację w przyszłych latach.

– Tego roku będzie XVII już spotkanie pod hasłem „W imię Ojca”, dlatego że za trzy lata w 2016 będziemy obchodzić 1050 rocznicę chrztu Polski. Jest to po prostu linia rozwoju. Mówimy w tym roku w imię Ojca, w drugim w imię Syna, w trzecim Ducha Świętego, po to by w 2016 roku wykrzyczeć Amen – mówił ojciec Jan Góra.

W trakcie spotkania młodzi ludzie wezmą udział we Mszy Św., sprawowanej pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego.

Młodzież wysłucha również przesłania Ojca Św. Franciszka, zatańczy wspólnie Tango Francesco. Spotkanie zakończy przejście przez Bramę III Tysiąclecia w symbolicznym geście wyboru Chrystusa.

Podobnie, jak w poprzednich latach, organizatorzy przygotowali pamiątki dla uczestników. Będą to bułeczki rozdawane wraz z błogosławieństwem przez siostry służebniczki. Oprócz tego każdy otrzyma łyżeczkę z wygrawerowanym zdaniem z ewangelii „Ty nakarmisz nas do syta”. Wszyscy księża dostaną stuły lednickie oraz medale przygotowane przez artystę plastyka specjalnie na tegoroczne spotkanie.

Ogólnopolskie Spotkania Młodych Lednica 2000 odbywają się od 1997 roku. Rokrocznie uczestniczy w nich od kilkudziesięciu do ponad 150 tysięcy osób.

RIRM

drukuj