Pierwsza sobota miesiąca

W 1917 r. w Fatimie w Portugalii Matka Najświętsza objawiła się trójce dzieci: Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. Zaapelowała do nich by codziennie odmawiały różaniec. Prosiła o ofiarowanie modlitw i cierpień w intencji grzeszników.

Za trzy lata świętować będziemy do 100. rocznicy objawień fatimskich. Przeżywamy czas wielkiej fatimskiej nowenny.

Istotą nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca jest wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.  Maryja pragnie ocalić jak najwięcej osób i chce naszego zaangażowania.

WARUNKI NABOŻEŃSTWA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA:

– w pierwsze soboty miesiąca przystąpić do spowiedzi z intencją wynagrodzenia za grzechy. Można także skorzystać z łaski sakramentu pojednania, chodzi o to by w ty  dniu być w stanie łaski uświęcającej,

–  przyjąć Komunię Św. w pięć pierwszych sobót miesiąca w powyższej intencji,

– odmówić pięć tajemnic różańcowych,

– przez piętnaście minut rozważać tajemnice różańcowe ofiarując tę medytację w wymienionej intencji.

WYPOWIEDŹ KS. KRZYSZTOFA CZAPLI SAC, DYREKTORA  SEKRETARIATU  FATIMSKIEGO:

– Kochana Rodzina Radia Maryja, Rodzino Niepokalanego Serca Maryi. Zbliżamy się do setnej rocznicy objawień fatimskich. Przeżywamy czas wielkiej nowenny fatimskiej (…).  Zatem to już najwyższy czas połączyć siły i wspólnie odpowiedzieć czynem na apel Maryi. Trzeba, abyśmy wszyscy zjednoczyli się w pierwsze soboty, by poprzez spowiedź św., komunię św., różaniec i medytację czynić wynagrodzenie zbolałemu Sercu naszej Matki.
Bądźmy wszyscy razem przy Niepokalanym Sercu w pierwsze soboty. Mobilizujmy się wzajemnie,  by w pierwszej kolejności czynić to, czego od nas oczekuje Bóg.
Bracia i Siostry! Fatimska Pani ukazała nam, iż Bóg pragnie wynagrodzenia za grzechy poprzez spowiedź, komunię św., różaniec i medytację. Z miłości do Niepokalanej Matki uczyńmy to, o co nas prosi i bądźmy razem przy Jej Sercu w pierwsze soboty miesiąca. Niech Jej Niepokalane Serce zmieni świat!

RIRM

drukuj