Żywy Różaniec – Maryjną szkołą wiary

Dziś odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. „Żywy Różaniec – Maryjną szkołą wiary” – takie hasło przyświeca modlitewnemu spotkaniu u stóp Matki Bożej Częstochowskiej.

I Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę jest okazją do integracji wspólnot Żywego Różańca na co dzień działających we wszystkich diecezjach w Polsce i odkrywaniem wciąż na nowo misji i charyzmatu.

Termin pielgrzymki jest opatrznościowy. Odbędzie się dzień po papieskiej modlitwie różańcowej z wiernymi na Placu św. Piotra.

„Dla nas, członków Żywego Różańca, ta pielgrzymka ma szczególny wymiar” – zaznacza ks. Szymon Mucha.

To szczególna pielgrzymka dlatego, że mija rok od zatwierdzenia statutu Żywego Różańca przez Konferencje Episkopatu Polski. Jest to też pierwsza sobota miesiąca. Dzień wcześniej Papież Franciszek modlił się na różańcu. Dla nas jest to zjednoczenie wszystkich wspólnot różańcowych, które są w każdej parafii w Polsce. Chcemy, aby ta pielgrzymka była poczuciem jedności, ale także modlitwą o siłę. To jest dla nas zadanie, dla członków Żywego Różańca, aby apostolstwo różańcowe zachęciło ludzi do modlitwy. Zarazem też troska o Kościół, bo przecież Żywy Różaniec to jest duchowe zaplecze Kościoła – zaznaczył ks. Szymon Mucha.

Do tej pory oficjalne przybycie na Jasną Górę potwierdziło 160 grup z całej Polski. To ponad 8 tyś. ludzi.

Program pielgrzymki:

godz. 10.00 – Powitanie pielgrzymów (przed szczytem jasnogórskim)
– Spotkanie formacyjne

godz. 11.00 – Różaniec

godz. 12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego – Na zakończenie Mszy św. – Akt zawierzenia Matce Bożej Żywego Różańca

RIRM

drukuj