Nowenna Pompejańska w intencji Ojczyzny

Dziś rozpoczyna się 27. edycja Nowenny Pompejańskiej w intencji Ojczyzny. W związku ze zbliżającymi się wyborami, uczestnicy nowenny chcą prosić o polityków i rządzących, którzy będą odważnie bronić życia poczętych dzieci i troszczyć się dobro moralne i religijne całego narodu.

Rozpoczynająca się dziś modlitwa ma się zakończyć 7 października, w święto Królowej Różańca Świętego.

W tym roku szczególnie modlimy się o mądrych i prawych polityków – mówi ks. Jacek Skowroński, promotor Nowenny Pompejańskiej za Ojczyznę w diecezji szczecińsko-kamieńskiej.

– Chodzi tu o to, żeby w sposób szczególny – teraz, na jesieni – modlić się o to, aby Pan Bóg w swojej łaskawości, poprzez Maryję, przygotował polityków, którzy będą bronić każdego poczętego życia i będą bronić wartości moralnych w rodzinie i w całym społeczeństwie. W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami tego, że politycy, którzy deklarując się jako ludzie wierzący, deklarują takie ustawodawstwo, które zgadza się na zabijanie dzieci poczętych – mam na myśli in vitro. Mam na myśli także otwieranie w sensie prawnym furtki dla związków jednopłciowych. Mamy więc perspektywę wielkiej deprawacji moralnej – podkreśla ks. Jacek Skowroński.

Nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej polega na odmawianiu Różańca Świętego przez 54 dni. Często bywa zwana „Nowenną nie do odparcia”. Informacje jak należy odmawiać nowennę można znaleźć na stronie internetowej www. pompejanska.pl.

RIRM

drukuj