fot. fot. E.Sądej/ Nasz Dziennik

Sejm otoczony Różańcem Świętym

Już po raz czwarty w Święto Niepodległości, Sejm zostanie otoczony Różańcem Świętym. Organizatorem akcji jest Krucjata Różańcowa za ojczyznę.

Modlitewne spotkanie poprzedzi Msza św., sprawowana o godz. 10.00 w kościele pw. św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Następnie odbędzie się przemarsz pod gmach parlamentu.

Ks. Julian Brzezicki, moderator Żywego Różańca diecezji zamojsko-lubaczowskiej, podkreśla, że Sejm to miejsce, które w szczególności musimy otaczać modlitwą, aby nasi przedstawiciele tworzyli tam dobre prawa.

– Jeśli otacza się Sejm różańcem to po to, aby za przyczyną Matki Bożej prosić o ochronę przed złem. Szatan nie może mieć dostępu do miejsc, w których będzie tworzone dobre prawo. Takie duchowe wsparcie jest potrzebne, żeby tam, gdzie trzeba dać świadectwo wiary i zawierzenia, że różaniec ma ogromną moc. Chodzi o to, by w naszej ojczyźnie zwyciężały dobro, prawda i sprawiedliwość – mówi ks. Julian Brzezicki.

Uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę codziennie modlą się za Polaków w kraju i zagranicą. Biorą udział we Mszach św. w intencji Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, a także w czuwaniach modlitewnych na Jasnej Górze, Marszach Pokutnych oraz pielgrzymkach.

RIRM

drukuj