Wlk. Brytania: 10 tys. osób zadeklarowało udział w akcji „Różaniec na Wybrzeżu”

Ponad 10 tys. osób zadeklarowało udział w akcji „Różaniec na Wybrzeżu”, która odbędzie się dziś w Wielkiej Brytanii. Wydarzenie zostało zaplanowane w 50. rocznicę legalizacji tzw. aborcji, czyli zabijania dzieci nienarodzonych w tym kraju.

Wierni z Anglii, Walii i Szkocji będą się modlić o odnowę wiary i poszanowanie życia w swej ojczyźnie. Wzdłuż linii brzegowej tych państw wyznaczonych zostało 247 miejsc spotkania.

Modlitwa rozpocznie się o godz. 15.00 czasu brytyjskiego. O przyczynach powstania inicjatywy mówi ks. Robert Pytel, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Blackburn.

– Wyszła taka inicjatywa – tak się domyślamy – na wzór tej naszej inicjatywy polskiej „Różaniec do granic”, który też organizowaliśmy tutaj. Łączyliśmy się w modlitwie z Polakami w naszej ojczyźnie i pewnie zostało to podchwycone i jest taka modlitwa ze strony katolików tutaj mieszkających z prośbą o to, żeby ten kraj ratować. Jak słyszymy teraz ostatnio dzieją się takie rzeczy, jak chociażby z tym małym chłopczykiem w Liverpoolu. Niby się cieszą, że narodził się nowy królewicz, a z drugiej strony jest ta troska i batalia o życie, o te różne trudne sprawy katolików na Wyspach – powiedział ks. Robert Pytel.

Swoje błogosławieństwo dla akcji przesłał papież Franciszek.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl