fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

Pokutny Marsz Różańcowy przejdzie ulicami Warszawy

W Warszawie odbędzie się dziś Pokutny Marsz Różańcowy. Ma on na celu wezwanie do pokuty i nawrócenia. Organizuje go Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, która modli się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów.

Marsz poprzedzi Eucharystia w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej o godz. 16.00.Uczestnicy przejdą ulicami stolicy, modląc się w intencjach dotyczących naszej ojczyzny.

– Idziemy Pokutnym Marszem Różańcowym, najpierw Krakowskim Przedmieściem do Placu Trzech Krzyży. Stamtąd do Sejmu. Modlimy się na różańcu, śpiewamy pieśni Maryjne. Dotrzemy przed budynek Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem tego marszu pokutnego jest nasza modlitwa za ojczyznę, żeby była wierna Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu, ale też modlimy się o to, by ideologia gender nie doprowadziła do deprawacji naszych dzieci – mówi Jadwiga Lepieszo z Sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Comiesięczne marsze organizowane są już od trzech lat. Regularnie bierze w nim udział do 500 osób.

Najbliższemu marszowi towarzyszyć będzie zorganizowana w Przemyślu Niedziela Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. W Parafii  pw. Świętej Trójcy przez cały dzień sprawowane będą Msze Święte w intencjach, które podejmują uczestnicy marszu.

RIRM

drukuj