Janusz Piechociński z wizytą w Mediolanie

Wicepremier Janusz Piechociński udaje się dziś do Mediolanu, gdzie będzie zachęcał przedsiębiorców z Włoch do inwestycji w Polsce. Minister gospodarki weźmie udział w Dniu Polski na światowej wystawie EXPO.

Januszowi Piechocińskiemu towarzyszy delegacja Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

W poniedziałek wicepremier weźmie udział w konferencji: „Polska – nowe możliwości biznesowe dla włoskich przedsiębiorców”. Spotkanie poświęcone będzie atrakcyjności inwestycyjnej Polski jako państwa UE. Uczestniczyć w nim będą przedsiębiorcy polscy i włoscy, m.in. z kluczowych dla wzajemnej współpracy branż – motoryzacyjnej i budowlanej.

W ocenie posła Adama Abramowicza z sejmowej Komisji Gospodarki, Polska nie jest krajem, który interesowałby zagranicznych przedsiębiorców pod względem inwestycji.

– Jest skomplikowane prawo, ogromna biurokracja, duże koszty działalności oprócz kosztów pracy, które jeszcze tylko teraz mogą konkurować z Europą Zachodnią, ale tu nie ma akurat za bardzo czym się pochwalić. Generalnie trzeba jeszcze dużo zmienić, żeby Polska była krajem przyjaznym dla przedsiębiorców. Myślę, że tutaj my jako posłowie, jako rząd, powinniśmy także zadbać o to, by Polacy mogli inwestować za granicą – mówi Adam Abramowicz.

EXPO 2015 w Mediolanie trwa od 1 maja do końca października. Bierze w nim udział 145 krajów i organizacji międzynarodowych. Swoje pawilony zbudowały 54 państwa. Pawilon Polski należy do największych i najpopularniejszych – według PARP odwiedziło go już ponad 816 tys. osób.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl