Spotkanie Tuska z Piechocińskim

W kancelarii szefa rządu rozpoczęło się spotkanie premiera Donalda Tuska z wicepremierem Januszem Piechocińskim. Mają rozmawiać o trwałości koalicji PO-PSL w kontekście piątkowego głosowania w Sejmie, gdy trzech ludowców opowiedziało się za odwołaniem ministra transportu. 

Rozmowę tę Tusk zapowiedział już w piątek po sejmowym głosowaniu. Premier oświadczył wtedy, że chciałby od prezesa PSL dowiedzieć się, czy Stronnictwo „gwarantuje większość w koalicji”.

Prezes PSL przyznał, że w piątkowym głosowaniu nad odwołaniem Sławomira Nowaka z funkcji w rządzie trzech posłów Stronnictwa „nie stanęło na wysokości zadania”. Dodał też, że tych trzech posłów otrzyma „minimum naganę”, bo – jak mówił – „nie stawia się swoich kolegów w tak trudnej sytuacji”.

Piechociński ocenił jednocześnie, że nie czas dziś na zajmowanie się koalicją i jej zapleczem parlamentarnym, tylko na sprawy najważniejsze. Wymienił w tym kontekście kwestie gospodarcze, w tym rosnący eksport m.in. do Rosji.

PAP/RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl