Relikwie św. siostry Faustyny wprowadzone do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II

Do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zostały dziś wprowadzone relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej.

Podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 relikwie zostały przekazane przez siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z przełożoną generalną m. Petrą Kowalczyk. Ten dar był wyczekiwany od dawna – mówił o. Andrzej Laskosz, kustosz Sanktuarium.

– Od samego rana pielgrzymi, którzy tutaj przybywali (…) mogli uzyskać odpust zupełny pod zwyczajnymi warunkami, tzn. (musieli – red.) być w stanie łaski uświęcającej i musieli wyzbyć się grzechu. (…) Stolica Apostolska pięknie do nas przemawiała, mówiąc, że można ten odpust uzyskać także dla osób w podeszłym wieku, tych, którzy nie mogli przyjechać i mogli uzyskać odpust zupełny, kiedy wzbudzili w sobie intencję, że chcieli łączyć się z tym wyjątkowym miejscem – zaznaczył o. Andrzej Laskosz CSsR.

Siostra Faustyna jest znana przede wszystkim jako głosicielka kultu Miłosierdzia Bożego i autorka „Dzienniczka”, w którym opisała swoje duchowe i mistyczne doświadczenia.

Wydarzenie wprowadzenia jej relikwii do toruńskiego kościoła zbiegło się z 18. rocznicą kanonizacji świętej przez Jana Pawła II. Jest to 22. relikwia w Sanktuarium. W prezbiterium świątyni znajduje się już obraz świętej.

RIRM

drukuj