Uroczysta Msza św. zainaugurowała rok akademicki w WKSIM w Toruniu

Centralnym punktem inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej była uroczysta Msza święta sprawowana w toruńskim sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Eucharystia inaugurująca rok akademicki miała miejsce w szczególnym czasie. Od 14 października w toruńskim sanktuarium trwają „Dni ze św. Janem Pawłem II”. Świątynia jest bowiem wotum wdzięczności za dar Papieża Polaka.

W tym miejscu szczególnie modlimy się przez pośrednictwo i ze świętym Janem Pawłem II. On tu jest, tak szczególnie jest. To prezbiterium to wierna kopia Jego kaplicy. I on tak często klęczał, jak go widzimy w tej figurze. Przed tym obrazem modlimy się, przed którym on modlił się przez 27 lat – mówił założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Wiesław Śmigiel. W homilii ordynariusz diecezji toruńskiej podkreślił, że wiele uczelni, szczególnie mniejszych, staje dziś przed dużym wyzwaniem jakim jest nowa ustawa o szkolnictwie wyższym.

Mamy nadzieję, że te uczelnie, które rzetelnie realizują swoje zadania edukacyjne i naukowe służąc prawdzie, człowiekowi i Ojczyźnie pokonają wszelkie trudności – akcentował ks. bp Wiesław Śmigiel.

Trudności, jak zauważył ksiądz biskup Wiesław Śmigiel, wymagają odważnego, mądrego i roztropnego działania oraz żarliwej, ufnej i pełnej pokory modlitwy. Także wobec oskarżeń nie ma innej obrony, jak tylko złożyć świadectwo wiary. Do tego wzywa nas Chrystus.

Wszelkie przeciwności są dla uczniów wezwaniem do świadectwa świętości. Jest to jednak droga ukazania światu prawdziwego oblicza Chrystusa i Kościoła. Chyba zgodzicie się ze mną, że najskuteczniejszą obroną wiary jest własne świadectwo oraz ukazywanie pozytywnych przykładów wierności Chrystusa – wskazywał ordynariusz diecezji toruńskiej.

Na zakończenie Eucharystii absolwentom WSKSiM wręczono dyplomy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj