W całej Polsce odnowiono akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi

We wszystkich kościołach i kaplicach w naszym kraju został w piątek odnowiony akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Kościoła w Polsce.

To historyczne wydarzenie, które wypełnia wolę Maryi wyrażoną w Fatimie. 100 lat temu podczas objawień, Maryja prosiła, by zawierzyć jej cały świat i poszczególne narody.

W Polsce po raz pierwszy prośba ta została zrealizowana 8 września 1946 r., na Jasnej Górze. Biskupi, na czele z prymasem ks. kard. Augustem Hlondem, oddali wtedy nasz kraj Niepokalanemu Sercu Maryi.

Akt ten został ponowiony przez Episkopat Polski w czerwcu 2017 r. w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

Ks. prof. Paweł Rytel–Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski podkreśla, że w tym akcie najważniejsze jest zawierzenie swojego życia Matce Najświętszej.

Akt zawierzenia Matce Najświętszej, który został wypowiedziany w 1946 roku na Jasnej Górze jest bardzo istotny dla życia każdego człowieka. Zarówno dla  osób wierzących tutaj w naszej ojczyźnie, ale nie tylko, dlatego w tym akcie przyrzekamy Matce Najświętszej, troszczyć się o małżeństwo, o rodzinę, o prawo do życia każdego człowieka i godność każdej kobiety –  akcentuje ks. prof. Paweł Rytel–Andrianik.

Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Kościoła w Polsce przypomina, że Maryja od wieków zajmuje szczególne miejsce w Polsce. Do Niej pielgrzymują i zwracają się Polacy w najtrudniejszych chwilach osobistych i narodowych.

Rok 2017 jest szczególnie oddany Matce Bożej – to rok 100-lecia objawień w Fatimie, 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu na Jasnej Górze oraz 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl