fot. facebook.com

Kopia figury Matki Bożej Fatimskiej pielgrzymuje do Tobolska

Kopia figury Matki Bożej Fatimskiej, która przez 9 dni pielgrzymowała po Polsce, udaje się na Syberię do Tobolska. Wizerunek jest wotum wdzięczności z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 40. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską.

Parafia św. Anny w Jeleńcu była ostatnim punktem pielgrzymki kopii figury Matki Bożej Fatimskiej po Polsce. Wczoraj wieczorem miała miejsce oficjalna uroczystość pożegnania.

W niedzielę figura Matki Bożej Fatimskiej gościła w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie oraz w parafii Trójcy Przenajświętszej w Gończycach.

Kopia figury została poświęcona 2 maja w Fatimie. Po Polsce pielgrzymowała 9 dni. W czwartek fatimski wizerunek odleci na Syberię.

Powitanie figury Matki Bożej Fatimskiej w Rosji zaplanowano na dzień 18 maja. To jest dokładnie 98. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Wtedy figura zostanie wprowadzona do kościoła w Tobolsku. Dwa dni później, dokładnie w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, podczas Mszy św., której będzie przewodniczył ks. kard. Gerhard Muller, tam, w Tobolsku były prefekt Nauki Kongregacji Wiary tradycyjnie już poświęci koronę dla Matki Bożej. Tego dnia po raz pierwszy tam, na Syberii, w kościele w Tobolsku, nałoży tę koronę na skronie Matki Bożej – zaznaczył red. Stanisław Karczewski z „Naszego Dziennika”.

Nawiedzenie kopii figury Matki Bożej Fatimskiej w Tobolsku ma miejsce w wyjątkowym czasie. W tym roku przeżywamy 40. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską oraz 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a tam żyją ci, których ojcowie, których dziadowie znaleźli się tam, na Syberii, właśnie dlatego, że o tę niepodległość przez te 123 lata walczyli – dodał Stanisław Karczewski.

Na piątkowe uroczystości powitania figury do Tobolska przyjadą motocykliści Grupy Ponarskiej Rajdu Katyńskiego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj