fot. Monika Bilska

Relikwie św. Andrzeja Boboli wkrótce w toruńskim sanktuarium

Do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II zostaną wprowadzone relikwie św. Andrzeja Boboli. Ich uroczyste przekazanie – od sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie – odbędzie się w niedzielę.

Relikwie św. Andrzeja Boboli to już 27. z kolei, które znajdą się w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II –wskazuje o. Zbigniew Kotliński CSsR z toruńskiego sanktuarium.

– Mamy różne relikwie, m.in. najważniejsza – relikwia Jana Pawła II, jego krew w książce, która symbolizuje księgę jego życia i wierni przychodzą, adorują, modlą się i proszą o błogosławieństwo – mówi redemptorysta.

W sanktuarium znajdują się już m.in. relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej czy bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli będzie dla wiernych okazją do modlitwy za wstawiennictwem świętego.

– Za dwa dni będzie święto Andrzeja Boboli i chcieliśmy, żeby w uroczystość św. Andrzeja Boboli nasi wierni w sanktuarium (…) mogli ucałować, oddać cześć i modlić się o błogosławieństwo Andrzeja Boboli i jego wstawiennictwo dla naszej ojczyzny – tłumaczy o. Zbigniew Kotliński CSsR.

Uroczyste przekazanie relikwii odbędzie się w niedzielę.

TV Trwam News/RIRM

drukuj