Za tydzień rusza Spotkanie Młodych w Lednicy

W przyszłą sobotą rusza Lednica 2017. Tegoroczne spotkanie młodych odbędzie się po XXI. Organizatorzy liczą na przyjazd co najmniej 60 tysięcy uczestników. Hasłem spotkania są słowa: „Idź i kochaj”.

Tegoroczne spotkanie młodych będzie dziękczynieniem za ubiegłoroczną Lednicę i będzie do niego nawiązywać.

– Hasło brzmi: „Idź i kochaj”. Ono wzięło się z tego, że o. Jan Góra OP zostawił nam na najbliższe lata już rozpisane tematy w swoim kajecie, w swoim kalendarzu, który po nim został. Na ten rok przewidział cytat z Jana Pawła II, który sięga też Soboru Watykańskiego II – mówił o. Wojciech Prus OP, duszpasterz dzieła Lednica 2000.

Organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu tysięcy młodych ludzi. Jednym z symboli tegorocznego spotkania będą puzzle rozdawane wszystkim uczestnikom.

– Jeden puzzel zostawiamy sobie, drugi puzzel przekazujemy drugiej osobie. Drugiej osobie, która nie jest oczywista, która nie przyjdzie nam na myśl jako pierwsza, czyli nie mamie albo najlepszemu przyjacielowi, ale komuś kogo może zaniedbaliśmy albo komuś z kim mamy trudny kontakt – wyjaśnia Natalia Graczyk współorganizatorka tegorocznej Lednicy.

Podczas Lednicy 2017 nie zabraknie nawiązań do Roku Maryjnego, który obecnie trwa w Kościele. W tym roku przypada między innymi 100. rocznica objawień maryjnych w Fatimie.

– Mówimy, że na Najświętsza Maryja Panna przyjdzie na Lednicę, nawiedzi nas i każdemu uczestnikowi powie – ty jesteś Zacheuszem. Tak samo jak powiedział papież Franciszek, Ona powtórzy te słowa. Maryja objaśni młodemu człowiekowi tajemnicę jego życia – zaznaczył o. Wojciech Prus OP.

Sylwia Nachańczyc w ruch lednicki zaangażowała się 7 lat temu. Dziś jest odpowiedzialna za prowadzenie scholii.

– Pan Bóg tak poprowadził moje losy, że rzeczywiście zostałam w tej scholii do dzisiaj i teraz, tak się śmieję, że jestem jej prezesem. Mam taką funkcję i razem z dyrygentem Bartkiem próbujemy tę scholę animować, robić tak, żeby to nie było 10 osób, tylko 50 – powiedziała Sylwia Nachańczyc.

Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwać będzie 4 tys. wolontariuszy. W dotarciu na Lednicę pomoże strona internetowa: jedziemynalednicę.pl. Za jej pośrednictwem można zorientować się, z kim można zabrać się na spotkanie młodych. 3 czerwca Pola Lednickie tradycyjnie zostaną otwarte o godzinie 8.00 rano. Oficjalne rozpoczęcie planowane jest na godzinę 17.00.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj