Szczecin. Za rok koronacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej

13 października 2018 roku nastąpi koronacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej znajdującego się w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Dekret zapowiadający koronację ogłosił wczoraj metropolita szczecińsko-kamieński ks. abp Andrzej Dzięga.

W ranach przygotowań do tej uroczystości od przyszłej soboty przez rok co tydzień o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. przed obrazem Pani Jasnogórskiej. Z kolei od stycznia rozpocznie się 9-miesięczna nowenna przygotowująca do koronacji.

Dekret o koronacji obrazu, która odbędzie się 13 października 2018 roku odczytany został podczas niedzielnej Mszy świętej.

Ksiądz arcybiskup podjął decyzję, że w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości ten obraz ma zostać koronowany. Ogromnie się z tego cieszymy. Modlimy się, aby nie tylko Matka Boża odbierała tu cześć, ale tak jak przez wieki – by opiekowała się nami, nie tylko rodzinami, miastem, ale by roztaczała stąd płaszcz swojej opieki na całą, umiłowaną ojczyzną – mówił ks. Aleksander Żyjewski.

Kto patrzy w ten wizerunek, to jakoby przez ten wizerunek patrzy w samo niebo, ku żywej Maryi. Ileż to tajemnic kryją serca szczecinian, nie tylko tutejszych parafian, ale tych, którzy przybywają z innych świątyń, aby patrzeć w ten wizerunek. Bo ten wizerunek niesie w sobie całą nadzieję i moc – mówił podczas wczorajszej ks. abp. Andrzej Dzięga.

Proboszcz parafii ks. Aleksander Żyjewski wspominał pomysłodawcę oraz twórcę obrazu znajdującego się w szczecińskiej świątyni.

– Ten obraz jest w naszej bazylice od 6 grudnia 1959 roku. Jest to wierna kopia wykonana przez pana profesora Torwirta na zlecenie i zamówienie sługi Bożego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w tej świątyni, w 1952 roku ogłosił Polsce i światu swoją kardynalską nominacje – akcentował ks. Aleksander Żyjewski.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl