Spotkanie młodych „Lednica 2000” już 2 czerwca

Data tegorocznego spotkania młodych „Lednica 2000” to 2 czerwca. Będzie to już 22. edycja tego wydarzenia dla młodzieży. Tegorocznym lednickim hasłem jest słowo: „Jestem”.

Organizatorzy spodziewają się w tym roku nawet 100 tys. uczestników z Polski i z zagranicy.

Zapraszamy na spotkanie. To jest spotkanie z Chrystusem, spotkanie z drugim człowiekiem, z rzeszą młodych, fantastycznych, rozentuzjazmowanych osób – przekonuje Natalia Graczyk, koordynator  Spotkania Młodych „Lednica 2000”.

Hasłem tegorocznej Lednicy jest słowo „Jestem”. Rozdawane będą też „Zwierciadła Prawdziwego Spojrzenia”.

– My w nim zobaczymy samego siebie, a mianowicie w Jezusie, bo tam jest wygrawerowane oblicze Jezusa. Będziemy mogli spotkać się z Jego spojrzeniem. A spojrzenie Jezusa mówi: Jesteś cenny w moich oczach. Nabrałeś wartości i Ja cię miłuję – wyjaśnia dominikanin, ojciec Wojciech Prus.

Każdy, kto chciałby pomóc w zorganizowaniu spotkania młodych, może to uczynić. Cały czas trwają zapisy do pracy w wolontariacie.

– Do ostatniej chwili szukamy wolontariuszy do służb takich jak: Anioły porządku, Ewangelizatorzy, Tancerze, Schola Lednicka – przypomina Dominika Chylewska, rzecznik spotkania młodych „Lednica 2000”.

W tym roku nie zabraknie akcentów patriotycznych.

Prezydent RP, z racji obchodów stulecia przez Polskę odzyskania niepodległości, podarował młodzieży na Polach Lednickich flagi polskie. Dlatego każdy uczestnik spotkania otrzyma flagę Polski w tym roku – informuje Natalia Graczyk.

Pierwsze spotkanie lednickie odbyło się w 1997 roku – w czasie, kiedy do Polski pielgrzymował papież Jan Paweł II. Do tej pory we wszystkich „Lednicach” uczestniczyło około dwóch milionów osób.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl