[TYLKO U NAS] Ks. abp Michalik w Radecznicy: Współczesny Herod nie śpi

Morduje się dzieci poczęte, morduje się starców, promuje się tzw. eutanazję – to jest odejście od Ewangelii, od Przykazań Bożych. To nie może być bezkarne – powiedział w homilii podczas spotkania Rodziny Radia Maryja w Radecznicy ks. abp Józef Michalik arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej.

Ks. abp Józef Michalik wyraził wdzięczność Radiu Maryja za przybycie do Radecznicy.

Jestem zbudowany tym, że pierwszy raz w Radecznicy ojcowie bernardyni zaprosili Radio Maryja i Telewizję Trwam do modlitwy, budząc ojczyznę naszą do ufności we wstawiennictwo świętych, którzy chcą pomagać ludziom proszącym ich szczerze w różnych utrapieniach – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w latach 2004–2014.

Przychodzimy dziś dziękować Panu Bogu za 100-lecie wolności w naszej ojczyźnie – mówił ks. Arcybiskup.

Jest to rok bardzo ważny, rok szczególnego jubileuszu, kiedy Polska po tylu latach doszła do wolności, odzyskała tę wolność. Przychodzimy pochylić się z pokorą wobec Pana Dziejów, którym jest Bóg Wszechmogący, z ufnością, że w naszych warunkach nie odmówi pomocy, nie odmówi prośbom Maryi Matki Kościoła i świętych patronów, którzy chcą nam patronować na drodze do zbawienia – wskazał arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej.

Nasza wiara rośnie dzięki kontaktowi z Matką Najświętszą – dodał.

Nasza wiara oparta jest na pośrednictwie Maryi, czy ktoś chce czy nie, czy to się podoba komuś czy nie. Chrześcijanie nie mogą zapomnieć, że każdy chrześcijanin jest maryjny. My w tym naśladujemy Boga samego. On wybrał Maryję na pośredniczkę, na matkę naszego Zbawiciela. To jest ta wielka misja, którą Ona chętnie podejmuje. Ona niejednokrotnie wyprosiła u Pana Boga interwencje, że przychodzi i przypomina o tym, że Bóg potrzebuje do zrealizowania swoich planów ludzi. Bóg jest wszechmocny, ale świat powierzył ludziom i potrzeba, by ludzie się włączyli do wyzwalania tych mocy bożych. Żeby małość człowieka miała oparcie na bożej wszechmocy, potrzebna jest współpraca człowieka – powiedział Ks. abp Józef Michalik.

Dziś dalej jest niechęć do Chrystusa i jego Ewangelii. Współczesny Herod nie śpi – zaznaczył.

Morduje się dzieci poczęte, morduje się starców, promuje się „lekką śmierć”, czyli tzw. eutanazję. To jest odejście od Ewangelii, od Przykazań Bożych. To nie może być bezkarne. To jest ta szala zła, która nie może przeważyć dobra, której potrzebna jest nasza modlitwa, ofiara i włączenie się naszych ofiar w ofiarę Chrystusa, żeby była przeważona dobrem miłości – mówił arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl