fot. PAP

Zespoły parlamentarne o liście marszałka senatu do ks. abp. Michalika

Stanowiskiem, które odnosi się do listu marszałka senatu Bogdana Borusewicza skierowanego do ks. abp. Józefa Michalika zajmą się posłowie na posiedzeniu połączonych tzw. chrześcijańskich zespołów parlamentarnych.

Marszałek senatu z nominacji Platformy Obywatelskiej, jak mówi poseł Andrzej Jaworski, nadużył swojej władzy. Przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji Polski przypomina, że polityk nazwał skandalem angażowanie się Episkopatu ws. koncesji dla TV Trwam na multipleksie cyfrowym. Przedstawiciel izby wyższej parlamentu próbował narzucić opinii publicznej, że jest to naruszenie konkordatu.

– Chcę postawić wniosek o jednoznaczne stanowisko, aby połączone zespoły odcięły się od pisma marszałka Borysewicza. Będę chciał zwrócić uwagę, że to są niedopuszczalne praktyki nadużywania władzy i ingerencji w sprawy, którymi marszałek nie powinien się zajmować na zasadzie przedstawiania swojego stanowiska jako stanowiska władz państwowych, ponieważ jest to dyskryminacja dużej części obywateli – powiedział poseł Andrzej Jaworski.

Połączone zespoły rozpatrzą także stanowisko w obronie byłego europosła Witolda Tomczaka. Autorem dokumentu jest poseł Ewa Malik (PiS).

13 maja odbędzie się kolejny proces w którym jest on oskarżony, za to że przeciwstawił się znieważeniu Ojca św. Jana Pawła II. Przypomnijmy były eurodeputowany w 2000 r. w galerii narodowej Zachęta w Warszawie usunął głaz, który przygniatał postać Papieża Polaka.

RIRM 

drukuj