fot. PAP/Piotr Nowak

B. Borusewicz zabrał córkę w 12 lotów o statusie HEAD, m.in. do Chile, Arabii Saudyjskiej, Grecji i na Cypr

Marszałek Senatu za rządów PO-PSL Bogdan Borusewicz zabrał córkę w 12 lotów o statusie HEAD. Tak wynika z wykazu opublikowanego przez Kancelarię Senatu.

W latach 2006-2015 Bogdan Borusewicz odbył łącznie 86 lotów zagranicznych i krajowych o statusie HEAD. Córka Kinga towarzyszyła mu w między innymi w podróżach do Chile, Arabii Saudyjskiej, Grecji, Francji, Rosji czy na Cypr.

Marszałek Senatu Jan Maria Jackowski w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wskazuje, jak jego zdaniem powinien zachować się były marszałek.

– Przede wszystkim powinien przeprosić opinię publiczną i w symboliczny sposób – jeśli nie w pełni – pokryć koszty podróży swojej córki. Pan marszałek Kuchciński nie tylko podał się do dymisji, ale także wpłacił pokaźne sumy na cele charytatywne, dając tym samym wyraz, że rozumie sytuację, w jakiej się znalazł. W związku z powyższym takie standardy powinny być przestrzegane przez wszystkich uczestników życia publicznego – podkreśla Jan Maria Jackowski.

Do tej pory ujawniono już między innymi wykazy lotów byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, premiera Mateusza Morawieckiego oraz byłych premierów: Beaty Szydło, Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

To pokłosie sprawy lotów Marka Kuchcińskiego. Chodzi o doniesienia medialne, z których wynikało, że marszałek latał rządowymi samolotami z rodziną. W efekcie Kuchciński wpłacił 15 tys. zł. na Caritas, a później podał się do dymisji.

RIRM

drukuj