Dom Jana Pawła II na Polach Lednickich można zwiedzać w rocznicę śmierci papieża

Do odwiedzenia w niedzielę Domu Jana Pawła II na Polach Lednickich i zobaczenia pamiątek po świętym, a także do wspólnej modlitwy w przeddzień rocznicy śmierci papieża – zaprasza wspólnota lednicka.

12. rocznica śmierci św. Jana Pawła II przypada 2 kwietnia. Z tej okazji lednicka wspólnota organizuje w sobotę wieczorem na Polach Lednickich czuwanie, które poprzedzi Msza św.

W niedzielę otwarte dla zwiedzających będzie muzeum – Dom Jana Pawła II, w którym zgromadzono unikatowe przedmioty związane z papieżem. Ich historię i znaczenie zainteresowanym przybliży tego dnia przewodnik.

Wśród zgromadzonych w muzeum pamiątek są m.in. szkaplerz Jana Pawła II, spiżowy odlew prawej dłoni Ojca Świętego wykonany w Watykanie w 2003 roku przez o. Jana Górę, a także figura Matki Bożej Fatimskiej z papieskiej sypialni, paliusz, piuska, sutanna i laska Jana Pawła II.

Dominika Chylewska z biura prasowego Stowarzyszenia Lednica 2000 przypomniała, że zmarły w grudniu 2015 r. dominikanin o. Jan Góra rozpoczął organizację Spotkań Młodych Lednica 2000 z błogosławieństwem Jana Pawła II.

„Na każde spotkanie papież przygotowywał swoje orędzie i drogą tą poszli za nim kolejni papieże. Od lat słowa Karola Wojtyły towarzyszą młodzieży na Polach Lednickich, wiele kanonów i pieśni opiera się na jego przemówieniach” – poinformowała.

Twórca ruchu lednickiego, o. Jan Góra mówił w wywiadzie dla PAP, że na pomysł powstania Domu Jana Pawła II wpadł po śmierci papieża.

„Przez wiele lat coś dostawałem od Ojca Świętego, coś wyprosiłem. Kiedy Jan Paweł II umarł, pomyślałem sobie, że trzymanie tego wszystkiego dla siebie jest rzeczą niemoralną” – powiedział w 2011 roku o. Góra.

Wśród zgromadzonych na Polach Lednickich przedmiotów związanych z papieżem są także m.in. parkiet z mieszkania kardynała Karola Wojtyły z Franciszkańskiej 3 w Krakowie i okno z pomieszczenia, w którym stały jego łóżko i biurko.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl