W sobotę XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000

Wszystkich młodych ludzi zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej Lednicy. Już w sobotę odbędzie się XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000. Hasłem tegorocznej Lednicy są słowa: „Wiesz, że Cię kocham”.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejne spotkanie młodych na Lednicy. W tym roku organizatorzy spodziewają się co najmniej 80 tysięcy uczestników z Polski i zagranicy. Co na Lednicę trzeba zabrać?

– Trzeba monitorować pogodę. Różnie z nią bywa. Warto wziąć zarówno coś przeciwdeszczowego, jak i również warto zabezpieczyć się przed słońcem, gdyby się takie pojawiło. Na co oczywiście liczymy. Wtedy warto zabrać jakieś nakrycie głowy. Dodatkową butelkę wody, żeby się nie odwodnić – mówi Piotr Malewski z Harcerskiej Służby Lednicy.

W tym roku uczestnicy spotkania będą odkrywać, że z sakramentów spowiedzi i Eucharystii płynie siła do przezwyciężania trudności, z którymi borykają się każdego dnia. W programie spotkania przewidziano między innymi błogosławieństwo księży. Tym razem to młodzi na Lednicy wyciągną ręce nad kapłanami i będą się modlili o dobrych spowiedników. Jakie gadżety będą rozdawane?

– Będziemy rozdawali dla każdego pielgrzyma pieczęć Bożej Miłości. Tak ją nazwaliśmy. Na wierzchu jest wygrawerowane „Wiesz, że Cię kocham” – wyjaśnia dominikanin i duszpasterz Lednicy 2000, ojciec Wojciech Prus.

Słowa „Wiesz, że Cię kocham” to hasło tegorocznej Lednicy. Oprócz pieczęci młodzi ludzie otrzymają także stuły i rachunki sumienia.

– Chcemy, aby słowa „Wiesz, że Cię kocham”, które wybrzmią na Polach Lednickich, młodzi ludzie zabrali ze sobą do domu i aby o tym pamiętali – tłumaczy Natalia Graczyk, koordynator Lednicy 2000.

Pierwsze spotkanie lednickie odbyło się w 1997 roku, w czasie kiedy do Polski pielgrzymował ojciec święty Jan Paweł II. Do tej pory we wszystkich Lednicach uczestniczyło około dwóch milionów osób.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl