fot. archidiecezja.lodz.pl

Łódź: warsztaty Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa

W siedzibie Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży w Łodzi odbywają się dziś pierwsze warsztaty Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa. Ideą spotkania jest optymalne spożytkowanie dziennikarskich talentów jego uczestników.

Młodzi ludzie mają wielki potencjał, który chcą rozwijać. Jedną z form jego  realizacji jest zaangażowanie dziennikarskie i opiniotwórcze. Stąd pomysł Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa, która ma na celu pomóc młodzieży w pozytywnym wykorzystaniu publicystycznych zdolności.

Na zaproszenie ks. abp. Marka Jędraszewskiego, Zastępcy Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i Metropolity Łódzkiego, pierwsze warsztaty będą miały miejsce w Łodzi. Rozpoczną się o godz. 11.00  w siedzibie Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży przy ul. ks. Ignacego Skorupki 13.

Osoby biorące udział w warsztatach rozwiną umiejętności skutecznego funkcjonowania, m.in. w mediach społecznościowych takich jak Facebook i Twitter. Będą także uczyć się pisania artykułów na portale internetowe i wstawiania interesujących zdjęć. Te umiejętności przydadzą się przy okazji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i poprzedzającej je wizyty młodych ludzi w polskich diecezjach.

Organizatorami warsztatów są: Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, Prezydium Krajowej Rady KSM, Biuro Prasowe Archidiecezji Łódzkiej, Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela Łódzka”, Diecezjalna Redakcja miesięcznika dla młodzieży „Łódzkie Wzrastanie”, KSM Archidiecezji Łódzkiej.

KEP/RIRM

drukuj