Obchody Święta Młodzianków Męczenników

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zachęca do uroczystych obchodów, przypadającego dzisiaj Święta Młodzianków Męczenników. Podczas uroczystości będziemy czcili pamięć dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda.

Wspomnienie tego mordu przypomina o wielkim problemie współczesnego świata – braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro i eutanazja – czytamy w oświadczeniu Federacji.

Jej wiceprezes Antoni Szymański apeluje, aby w święto Młodzianków Męczenników w sposób szczególny modlić się w intencji życia.

– To święto od wielu lat w Polsce obchodzimy szczególnie jako święto ochrony życia tych, którzy są najbardziej zagrożeni, czyli dzieci poczętych, a jeszcze nieurodzonych. To święto to nie jest tylko historia – powinno przypominać nam o tym, jaką wartością jest nasze życie, życie naszych bliskich. Trzeba wspominać i zastanawiać się jak usunąć zagrożenia, które obecnie mają miejsce wobec tego, co jest największą wartością ludzkie życie. Zachęcamy szczególnie do uczestnictwa w tym dniu w Mszy Świętej – powiedział Antoni Szymański.  

Podobnie jak w latach ubiegłych Msze św. będą sprawowane w intencji poszanowania ludzkiego życia i rodziny. W tym czasie wiele osób będzie mogło podjąć przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych. Odbędą się także procesje ze świecami w obronie życia.

RIRM

drukuj