Poważny problem z Jugendamtami

Odebrane polskiemu małżeństwu przez Jugendamt dwie kilkuletnie dziewczynki były molestowane seksualnie przez niemieckich opiekunów. Prowadzący dochodzenie śledczy z prokuratury w Bytomiu nie mają wątpliwości, że dzieci zostały skrzywdzone.

Od 2009 roku Aneta i Jacek K. mieszkali wraz ze swymi dziećmi w Hanowerze. Trzy lata temu Jugendamt zasłaniając się dobrem dzieci odebrał 4-letnią Julię i 7–letnią Viktorię rodzicom umieszczając je w niemieckiej rodzinie zastępczej.

Rodzice mogli widywać się ze swymi dzieci i to je uratowało. Ich mama podczas spotkań zauważyła, że dziewczynki mają siniaki i skaleczenia świadczące o stosowanej przemocy. Były zaniedbane, wygłodzone, chorowite i rozchwiane emocjonalnie. W styczniu tego roku rodzice zdecydowali się na ich uprowadzenie i powrót do Polski.

Podczas przesłuchania przed Sądem Rejonowym w Bytomiu dziewczynki opowiedziały ze szczegółami jakich praktyk dopuszczali się niemieccy opiekunowie. Prokuraturze udało się ustalić, że wielokrotnie padły ofiarą molestowania i przemocy seksualnej. Psycholog potwierdził wiarogodność zeznań dzieci.

Prokuratura Rejonowa w Bytomiu zamierza o sprawie powiadomić niemieckich śledczych. Krzywdzeni przez Jugendamty rodzice od wielu lat bezskutecznie proszą o interwencję zarówno polskie jak i niemieckie władze, które odbierają dziesiątki tysięcy dzieci rocznie.

W Komisji Petycji w Parlamencie Europejskim jest kilkaset wniosków, które wyraźnie wskazują na ogromny problem związany z funkcjonowaniem tej niemieckiej instytucji. W ocenie wielu ekspertów sprawa powinna stać przedmiotem debaty na forum Parlamentu Europejskiego.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl