Do Ostrej Bramy

Około 400 pątników zgłosiło już swój udział w XXII pieszej pielgrzymce z Suwałk do Ostrej Bramy w Wilnie. Wśród nich, oprócz rodaków, do Matki Miłosierdzia w liczącą 300 kilometrów trasę wyruszą m.in. Anglicy, Niemcy, Słowacy, Litwini, Belgowie i po raz pierwszy Filipińczycy.

Tegorocznym hasłem pielgrzymki do Wilna jest hasło obecnego roku duszpasterskiego: „Kościół naszym domem”. Pielgrzymka rozpocznie się 15 lipca o godzinie 7.00 Mszą Świętą w kościele Matki Bożej Miłosierdzia przy ulicy Wyszyńskiego w Suwałkach. Do Wilna pątnicy dotrą 24 lipca. – Idziemy do Tej, co w Ostrej świeci Bramie. Ważne jest również to, że na drogach Litwy, po której idziemy, można spotkać wyjątkowych ludzi, Polaków i Litwinów, którzy chcą się ubogacić wspólnym spotkaniem.

 

Można przeżyć swoistą lekcję historii i odbyć prawdziwe rekolekcje w drodze – mówi ks. Tomasz Pełszyk (salezjanin), główny przewodnik. Istnieje możliwość udziału w pielgrzymce duchowej przez udział w Eucharystii, codzienną Komunię Świętą, modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski. Tych, którzy sami nie mogą pójść, pątnicy będą otaczać codzienną modlitwą. Organizatorami pielgrzymki są Salezjanie Księdza Bosko pracujący w parafii Matki Bożej Miłosierdzia. Nowością w tym roku będą zorganizowane dla pątników 25 lipca wycieczki po pięknym Wilnie i do różnych związanych z wiarą i polskością miejsc na Litwie.

drukuj