fot. flickr.com

Pielgrzymka hiszpańskich biskupów do Avili

“Św. Teresa jest wspaniałym darem Boga dla ludzkości” – powiedział ks. kard. Ricardo Blázquez, który przewodniczył pielgrzymce hiszpańskich biskupów do Avili. W ten sposób Episkopat włączył się w obchody 500-lecia urodzin św. Teresy.

Na zakończenie wiosennej sesji plenarnej 78 hiszpańskich biskupów udało się w pielgrzymce do Avili, rodzinnego miasta św. Teresy. “Św. Teresa jest wspaniałym darem Boga dla ludzkości” – powiedział w homilii ks. kard. Ricardo Blázquez.

Pozostawiła po sobie “bezcenne dziedzictwo: życie i duszę, jakie odkrywamy w jej pismach, córki i synów, którzy wcielają w życie jej wielkie dzieło reformy, wreszcie jej dzieła napisane pięknym hiszpańskim, które są żywą księgą” – dodał ks. kard. Ricardo Blázquez.

Przewodniczący Episkopatu stwierdził też, że św. Teresa przypomina nam o “niebezpieczeństwie przeciętności”. “Doświadczenie Teresy może nas skorygować i umocnić w naszym oddaniu św. Bogu”. Mistyczka z Avili mówi obecnemu pokoleniu, że „niezadowolenie naszej kultury wynika z nieznajomości Boga”.

Biskupi odwiedzili w Avili wszystkie miejsca związane ze św. Teresą. Pielgrzymkę zakończyła modlitwa w klasztorze św. Józefa, który stoi u początków reformy zainicjowanej przez św. Teresę.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt

drukuj