XXIV Legnicka Piesza Pielgrzymka już w drodze

Z Legnicy wyruszyła XXIV pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku hasłem pątniczej wędrówki jest: „Chrzest źródłem Miłosierdzia”. Do celu pielgrzymi dotrą 10 sierpnia.

Z katedry świętych Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy wyruszyło łącznie 700 osób. W większości są to ludzie młodzi i w średnim wieku, ale nie brakuje też dzieci i osób starszych.

O godz. 6.00 Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę przewodniczył ks. bp legnicki Zbigniew Kiernikowski.

– Idziemy z plecakami – tymi materialnymi, ale idziemy też z plecakami wszelkiego rodzaju spraw, które nam ciążą, a czasem są dla nas radością czy powodem do tego, by wchodzić w głębsze relacje z bliźnimi. W czasie drogi dokonuje się bardzo wiele. Niektóre rzeczy stają się nam niepotrzebne i wyrzucamy je, inne doceniamy, ponieważ potrzebujemy takiej czy innej pomocy. Wtedy widzimy, jak ważny jest gest pocieszenia, solidarności, przebaczenia, żeby iść dalej – mówił duchowny podczas Eucharystii.

Tematyka każdego dnia będzie nawiązywać do 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz przeżywanego w Kościele powszechnym Roku Miłosierdzia – znaczenia sakramentu chrztu św. w życiu pojedynczego człowieka, rodziny i całego narodu.

– Chcemy wczytywać się w słowa, które Pan Bóg dla nas przygotował, rozważając prawdy, czym właściwie jest chrzest, czym jest wiara (…). Codziennie rano będzie wprowadzenie w tajemnicę dnia poprzez hasło, np. „Chrzest obmyciem”, „Chrzest nowym życiem” czy „Chrzest przyjęciem tajemnicy Krzyża” – wyjaśniał ks. Mariusz Majewski, główny przewodnik pielgrzymki.

Uroczysta Msza św. na Wałach Jasnogórskich będzie sprawowana o godz. 11.00.

RIRM/legnica.fm

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl