fot. twitter.com/EpiskopatNews

Dni ze św. Janem Pawłem II w toruńskim sanktuarium

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczęły się Dni ze św. Janem Pawłem II.

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczyna Dni ze św. Janem Pawłem II. Każdego dnia będzie zanoszona modlitwa w intencji różnych grup społecznych i wspólnot. [czytaj więcej]

– To siedem dni, by przygotować swoje serca na odpust św. Jana Pawła II – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Odpust będziemy przeżywać już w najbliższą sobotę 22 października 2022 roku. Dni ze świętym Janem Pawłem II rozpoczęła Msza św. dziękczynna za kapłanów, osoby konsekrowane oraz za ich posługę ludowi Bożemu. To ważne szczególnie dziś, kiedy dochodzi do ataków na osoby duchowne.

– Za tę ofiarę modlitwy, za to, że jesteście z nami właśnie w ten sposób przez swoje cierpienie, ofiarę z serca w imieniu całej naszej wspólnoty, chce wam kochani podziękować – mówił o. dr Maciej Sadowski CSsR, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie.

Przygotowanie do odpustu rozpoczęło się w symbolicznym dniu. 16 października przypada bowiem rocznica wyboru ks. kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

– Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za św. Jana Pawła II. Dziękujemy w  Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja i TV Trwam.

Mszy św. dziękczynnej za dar Papieża Polaka przewodniczył ks. bp Tadeusz Lityński. W czasie homilii ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej mówił o znaczeniu naszych świątyń. To one – jak podkreślał – podtrzymują modlitwę i mają wpływ na zwycięstwo wiary w walce z ateistycznymi ideologiami. To właśnie przez to nasze kościoły są dziś przedmiotem ataku ze strony ateistycznych ideologii.

– Tak było w historii, gdy spojrzymy na okres rewolucji francuskiej. Tak jest i dzisiaj. Myślę, że taką rolę w erze dzisiejszej rewolucji, dzisiejszej walki z wartościami ewangelicznymi pełni i ma znaczenie to toruńska świątynia – zaznaczył ks. bp Tadeusz Lityński.

Uroczystościom towarzyszyła szczególna relikwia. To piuska św. Papieża Polaka z dnia wyboru na Stolicę Piotrową.  Tuż po Eucharystii poświęcony został kolejny tryptyk, czyli płaskorzeźba upamiętniająca polskich bohaterów walczących w Powstaniu Wielkopolskim, Powstaniach Śląskich i w Bitwie pod Monte Cassino.

TV Trwam News

drukuj