fot. PAP/Łukasz Gągulski

20. rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II

Odbędą się dzisiaj główne obchody 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II i konsekracji bazyliki w Łagiewnikach.  Uroczystościom towarzyszy przesłanie: „Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”. O godz. 10.00 w łagiewnickim sanktuarium będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego, ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Nastąpi też poświęcenie dwóch Dzwonów Nadziei. Jeden z nich trafi do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Winnicy na Ukrainie, a drugi do Australii.

Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, ks. dr Zbigniew Bielas, wskazuje, że przygotowania do tej rocznicy trwały od roku.

 

– Czas przygotowań (rok) dał nam doświadczenie i spojrzenie wymiaru światowego, że ludzie na całym świecie modlą się słowami aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i włączają się we wspólne przeżywanie wydarzeń, które są przed nami. Akt zawierzenia został podzielony na 11 fragmentów. Poszczególne części zostaną wypowiedziane, każdy w innym języku, aby to był wyraz naszej łączności z całym światem – mówi ks. dr Zbigniew Bielas.     

Obchody potrwają do najbliższej środy. 17 sierpnia, dokładnie 20 lat od zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, w łagiewnickiej bazylice będą sprawowane Msze św. pod przewodnictwem kapłanów z Polski i zagranicy.

RIRM

drukuj